Uwaga

cze 16, 2020

Wznowienie udzielania pomocy psychologicznej w bezpośrednim osobistym kontakcie w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Radoczy

Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radoczy uprzejmie informuje, iż od dnia 15.06.2020 r. Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radoczy ponownie rozpocznie udzielanie pomocy psychologicznej
w bezpośrednim, osobistym kontakcie.

Z uwagi na trwającą nadal sytuację rozprzestrzeniania się koronawirusa i wzrostu zachorowań na Covid-19 pomoc bezpośrednia w Ośrodku będzie udzielana z zachowaniem niezbędnych środków ochrony osobistej.

Spotkania odbywać się będą po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu pod nr 33 873 10 01 od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 20.

Prosimy o rozważne korzystanie z możliwości stacjonarnej pomocy psychologicznej, nadal zachęcamy do kontaktu z Ośrodkiem poprzez takie formy jak:

e-mail: kontakt@oikradocza.pl

tel. stacjonarny: (33) 873 10 01

Skype, login: Ośrodek Interwencji Kryzysowej – wsparcie

W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników Ośrodka, każda osoba chcąca skorzystać z pomocy bezpośredniej w kontakcie osobistym w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Radoczy jest zobowiązana do:

1. Posiadania niezbędnych środków ochrony osobistej: maseczki ochronnej lub przyłbicy ochronnej, dodatkowo zalecamy użycie rękawiczek jednorazowych.

W PRZYPADKU NIEPOSIADANIA ŚRODKÓW OCHRONY OSOBISTEJ, PROSIMY O POWYŻSZYM POINFORMOWAĆ PRZEZ DOMOFON PERSONEL OIK. PROSIMY NIE WCHODZIĆ NA TRENE OŚRODKA BEZ ZAOPATRZENIA W ŚRODKI OCHRONY OSOBISTEJ.

2. Po wejściu do budynku Ośrodka prosimy o przeprowadzenie dezynfekcji rąk z użyciem płynu dezynfekującego, który znajdziecie Państwo w dystrybutorach rozmieszczonych w budynku.

3. W czasie oczekiwania na spotkanie prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości 2 metrów do innych osób. Prosimy również o przychodzenie na umówioną wcześniej telefonicznie godzinę. Poczekalnia jest wyłączona z użycia w trakcie trwania pandemii.

4. Przed przyjęciem osoby do kontaktu indywidualnego, personel Ośrodka Interwencji Kryzysowej, jest zobowiązany przeprowadzić ocenę ryzyka narażenia na zakażenie SARS-CoV19. W tym celu, każda osoba ubiegająca się o bezpośredni kontakt z interwentem zostanie poproszona o:

wyrażenie zgody i poddanie się pomiarowi temperatury z użyciem termometru bezdotykowego
wypełnienia ankiety pozwalającej dokonać wstępnej kwalifikacji do udzielenia konsultacji bezpośredniej.
Brak złożenia oświadczenia może skutkować odmową udzielenia pomocy psychologicznej w bezpośrednim kontakcie, co nie wpływa na możliwość uzyskania pomocy telefonicznie lub z użyciem innych środków komunikacji.

Dominika Wojtysiak
Dyrektor OIK

Skip to content